Győzelemmel kezdte az idényt a HC DAC

Updated: september 3, 2022

Győzelemmel kezdte a cseh-szlovák MOL Liga új idényét a HC DAC, a sárga-kékek a cseh Olomouc gárdáját múlták felül 28:26 arányban.

Szorosan alakult az első félidő, fej-fej mellett haladt a két csapat, ráadásul a 13. percben a a cseh gárda vette át a vezetést. Az utolsó négy percben egyenlített és két gólos előnyt dolgozott ki a DAC. Fordulás után jól kezdtek a vendégek, kiegyenlítettek, de a DAC hamar két gólos előnyt dolgozott ki. Ezt az előnyt tartani tudta, ráadásul az 51. percben már öttel is vezettek Juhos Katáék. Az Olomouc még korrigálni tudott és feljött két gólra, de a DAC nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

HC DAC Dunaszerdahely – DHK Zora Olomouc 28:26 (13:11)
A DAC gólszerzői: Eiška Desortová 7, Élő Beatrix 6, Juhos Kata 5, Sári Barbara, Bízik Réka 4-4, Mészáros Réka, Hornyák Bernadett 1-1.