Slovnaft Cup: Kupagyőztes a Slovan, csallóköziek a fináléban

Updated: máj 1, 2017

A pozsonyi Slovan diadalmaskodott a Slovnaft Cup döntőjében, ugyanis 3:0 arányban múlta felül a másodosztály Szakolca csapatát.

A 20. percben egy szöglet után Rundič ollózva szerzett vezetést a Slovan számára – 0:1. A 34. percben Vaščák került helyzetbe, de mellé fejelt. A 62. percben kettőre nőtt a pozsonyiak előnye, egy alapvonalról érezett passz után Čavrič talált a kapuba -0:2. A 76. percben Priskin Tamással szemben szabálytalankodott a szakolcai kapus, a megítélt büntetőből Soumah állította be a végeredményt – 0:3.

A mérkőzésen a Slovan színeiben Priskin Tamás végigjátszotta a találkozót, míg a Szakolca csapatában két csallóközi játékos is pályára lépett. Szőcs László szintén végig a pályán volt, míg Mészáros Ádám 82 percet töltött a pályán.

A Slovan kupagyőzelme azt jelenti, hogy a pozsonyiak automatikusan az Európa Liga selejtezőjében vehetek részt, továbbá a Fortuna Liga tabellájának 4. helyezettje is a nemzetközi porondon indulhat.

Szakolca – Slovan 0:3 (0:1)

Gólszerzők: Rundič (20.), Čavrič (62.), Soumah (76.)

Szakolca: Čikoš-Pavličko – Švrček, Pavol Majerník, Szöcs, Mizerák – Hlavatovič – L. Hruška (Vrábel, 82.), Pankaričan, Á. Mészáros (Ulrich, 82.) – Vaščák (Milunovič, 68.), Šebesta
Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík – Savičevič (Kóňa, 64.), De Kamps – S. Šefčík (Oršula, 58.), Soumah, Priskin – Čavrič (Vittek, 78.)

Váltsd valóra futball álmodat a Futbalový sen utazási irodával, és utazz el kedvenc csapatod mérkőzésére! Bővebb infó ITT.