DOXXbet Liga: Keleten is folytatódik a pontvadászat

Updated: marec 5, 2015

A DOXXbet Ligában is véget ér a téli szünet és elkezdődik a futballtavasz.

A tavaszi szezon tulajdonképpen már az előző év őszén elkezdődött, hiszen hét kört már lejátszottak, így most a 19. fordulóval nyitják az évet a csapatok. A négy tavaszi játéknapot követően alakulnak ki majd az egyes csoportok, amelyekben aztán a csapatok a feljutásért, illetve a kiesésért harcolnak.

A 19. fordulót péntek este a kilencedik helyen álló Szepsi és a tizedik Alsókubin mérkőzése nyitja. A tabella élén álló Nagymihály vasárnap az alsóházban tanyázó Lokomotíva Kassa otthonába látogat, míg a második helyezett zólyomiak az ötödik helyezett exligás eperjesiek ellen hazai környezetben szeretnék növelni pontjaik számát.

Nehéz helyzetben várják a tavaszi folytatást a rimaszombatiak, hisz négy mérkőzésen négy vagy többpontos hátrányt kellene ledolgozniuk. Hétvégén a harmadik helyezett bártfaiakat fogadják, akik jelenleg a harmadik pozíciót foglalják el. A két csapat között 10 pont a különbség, így a gömöri együttesnek mindenképp nyernie kell, ha szeretne közelebb lépni a rájátszást biztosító helyek (1-6.) valamelyikéhez. Az előkelő 4. helyen telelő Liptószentmiklós a 6. helyen álló poprádiak otthonában lép pályára, a liptóiak ősszel hazai pályán nyolc győzelemmel és egy vereséggel listavezetők a csoportban.

Igazi kiesési rangadót játszanak vasárnap Kassán, ahol a sereghajtó elsőligások B csapata az utolsó előtti szomszédos Tőketerebest fogadja.