EKL: Büntetőkkel jutott a csoportkörbe a Slovan

Updated: august 26, 2022

Hosszabbítás és büntetők után jutott az Európa Konferencia-liga csoportkörébe a pozsonyi Slovan, amely a bosnyák Zrinjski Mostar együttesét búcsúztatta.

Izgalmas helyzeteket hozott az első félidő, mindkét csapat előtt lehetőség nyílt a gólszerzésre, de Śaponjič és Ilinkovič lehetősége is kimaradt. A második félidőben egyértelműen a gólszerzés volt a Slovan célja, Weiss edző pedig remek cserét húzott. A 66. percben pályára küldte Ramirezt, aki egy perccel később egy beadás után talált a hálóba – 1:0. Mivel az első mérkőzés is hasonló eredménnyel zárult, így a 90 perc után jöhetett a hosszabbítás. Az első 15 perc során egy beadás után Savič talált a hálóba – 1:1. A 118. percben Kankava piros lapot kapott, de a 120. percben Ramirez parádés ollózós gólt szerzett, ezzel jöhettek a büntetők. A párbaj a Slovan számára sikerült jobban, a hazaiak egy, míg a vendégcsapatból két büntető is kimaradt, így a pozsonyiak jutottak a Konferencia-liga csoportkörébe.

ŠK Slovan – HŠK Zrinjski Mostar 3:1 (0:0) büntetők után
Gólszerzők: 67. és 120. Ramirez, döntő büntető Čavrič – 103. Savič
Sárga lapok: 65. Kašia, 82. Kankava, 85. Kucka, 90. Čakvetadze, 112. Abena – 45. Jankovič, 66. Magdič (kispadon), 82. Bilbija, 87. Mandič
Piros lap: 118. Kankava (Slovan)
Játékvezető: Al-Hakim – Klyver, Wilde (mind Svédország) – 14 333 néző
Slovan: Chovan – Kašia, Abena, Vernon (66. Ramirez) – Medveděv (66. Pauschek), Kucka (106. Hrnčár), Kankava, Zmrhal – Green (112. Medved), Šaponjič (58. Čavrič), Čakvetadze (90. Mustafič)
Zrinjski: Čondrič – Čorluka, Magdič (63. Senič), Barišič, Memija (91. Maglica) – Savič – Čuže (78. Mandič), Ilinkovič (45. Kamenar), Jankovič (63. Malekinušič), Jukič (46. Jakovljevič) – Bilbija

Fotó: skslovan.com