Két bősi érem a lengyelországi Karate Európa-bajnokságon

Updated: november 14, 2022

A bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo 4 karatékája is részt vett a 2022. november 12-13-án Debicában (Lengyelország) megrendezett 5. WKB Karate Európa-bajnokságon. A versenyen 17 ország 670 versenyzője képviseltette magát.

Jančovič Laura (14-15 éves lány, mínusz 55 kg) első körben egy lengyel karatékával került össze, test KO-val nyerte a mérkőzést. Második mérkőzésén viszont egy fejrúgással alulmaradt lengyel ellenfelével szemben, így ő most az 5-8. helyen végzett. Kovács Zsófia (10-11 éves lány, +40 kg) kiesett a selejtezőkben. Mivel első európai szintű versenyén vett részt, nála a tapasztalatszerzés volt a cél. Petrik Dorka (10-11 éves lány, -40 kg) jól teljesített a selejtezőkben, az elődöntőt viszont elvesztette, így a 3. helyen zárta a versenyt. Jančovič Linda (10-11 éves lány, -40 kg) test KO-val nyerte a selejtező mérkőzéseket, az elődöntőben pedig fejrúgásokkal győzedelmeskedett ellenfele ellen, így kategóriájában bejutott a döntőbe.  Egy lengyel karatékával csatázott az aranyéremért. Lindának sikerült a hosszabbításban pontot szereznie, így ő lett az Európa-bajnok.

Sensei Darnay Barnabás tanítványai egy bronzéremmel és egy aranyéremmel zárták a lengyelországi full-contact Európa-bajnokságot.

Fotó: Fekete Annamária