Hyballa: Jobbak voltunk, de az ellenfél is büntethetett volna!

Updated: júl 22, 2019

Győzelemmel kezdte az új idényt a DAC, a sárga-kékek vesztes állásból fordítottak az Aranyosmarót otthonában.  A mérkőzést Peter Hyballa értékelte, aki szerint az első félidő után javult fel a csapat játéka.

„Nagyon rosszul kezdtük a játékot, arrogánsak voltunk. Az Aranyosmarótnak sikerült magasan letámadnia bennünket, nem gyűjtöttük be a lepattanókat, nem mozogtunk eleget. Az 1:0 abszolút megérdemelt volt a hazaiak számára. A szünetben fel kellett emelnem a hangom, és kettős cserét is végrehajtottam. A térfélcserét követően feljavultunk, igazi vadnyugati focit játszottunk. Mi voltunk a jobbak, de az ellenfél is megbüntethetett volna bennünket. Vida Máté hátrahúzódott a védelem tengelyébe, a 17 éves Veselovský pedig jól mutatkozott be előtte. Minden erőnket beleadtunk, elszántabbak voltunk, győzelemre játszottunk, ezért is szeretem ezt a csapatot. Nem vagyok bolond, tudom, hogy három napja 120 percet játszottunk, ezért is örülök nagyon ennek a győzelemnek. Dolgozunk azon, hogy ne mi kapjuk az első gólt. Nem mi vagyunk a legnagyobb favorit a bajnokságban, lépésről lépésre haladunk. Gratulálok a fiúknak, de az ellenfélnek is kijár az elismerés.”