Mesterhármasok szombatja a dunaszerdahelyi járásban

Updated: apríl 21, 2018

A Dunaszerdahelyi Területi Labdarúgó-bajnokság szombati játéknapja néhol meglepetéseket, de emellett mesterhármasokat és gólokban gazdag mérkőzéseket hozott magával.

Az AG Sport liga 22. fordulójában kissé eseménytelen mérkőzésen, de győzni tudtak idegenben a bakaiak. Felbáron már az első félidőben, gyakorlatilag két perc leforgása alatt eldőlt a végeredmény. Az utolsó helyről elrugaszkodtak a pozsoncsákányiak, miután gólzáporos mérkőzésen győzték le az ekecsieket, akik 10 emberre fogyatkoztak a hajrában.  A mérkőzésen egyébként mindkét oldalon született mesterhármas: hazai részről Mikóczy Ferenc, vendég részről Lukovics Tamás tudott triplázni.

A VII. liga szombati mérkőzésein döntetlennel kellett beérniük a csapatoknak. Csilizpatason nem született gól, Patonyréten kétszer-kétszer találtak be az ellenfél hálójába a csapatok.

Nem úgy a U19-esek rájátszásában, ahol az egyházgelleiek hét góllal tömték ki a nagyszarvaiakat, s ezzel magabiztosan menetelnek a bajnoki cím megszerzése felé. Az alsóházi csapatoknál sem volt hiány gólokban. Az Alistáliak 11-szer találtak az ekecsiek kapujába. Ebből a győzelemből Takács László és Szalacsi Szilárd is mesterhármassal vette ki részét. A nyárasdiak nem kevesebb, mint nyolcszor rezegtették meg a nagyudvarnokiak hálóját.

AG SPORT LIGA/VI. LIGA – 22. forduló:

Felsőpatony-Baka 0:2 (0:1), g.: Patasi J. (29.), Mészáros Z. (60.);

Felbár-Hegyéte 2:0 (2:0), g.: Závodszký A. (21.), Sebők A. (23.);

Pozsonycsákány-Ekecs-Apácaszakállas 5:3 (3:1), g.: Mikóczy F. (18., 24., 42.), Farkas A. (48.), Varjú K. (60.) ill. Lukovics T. (43., 86., 90.);

VII. LIGA – 20. forduló:

Csilizpatas-Sárosfa 0:0;

Patonyrét-Tárnok 2:2

VI. LIGA U19 – PLAYOFF

Felsőház: 3. forduló:

Nagyszarva-Egyházgelle 0:7 (0:4), g.: Csánó N. (2.), Macura L. (16.), Lelkes Á. (23., 52.), Varga P. (43.), Pőthe M. (67.), Márkus M. (78.);

Alsóház: 2. forduló:

Ekecs-Apácaszakállas-Alistál 2:11 (0:1), g.: Kurucz Z. (79., 84.) ill. Horváth N. (36., 70.), Szalacsi Sz. (50., 60., 89.), Takács L. (53., 74., 76.), Sárközi M. (64.), Mondok F. (80., 83.),

Nyárasd-Nagyudvarnok 8:0 (3:0), g.: Hegyi V. (19., 84.),  Lakatos A. (28.), Oláh J. (41.), Mátyás B. (52., 85.), Ambrus T. (64.), Fekete G. (80.).