Király-kupa győztes a szlovák labdarúgó-válogatott

Updated: marec 25, 2018

2004 után ismét Király-kupa győztes a szlovák labdarúgó-válogatott, amely a döntőben a hazai Thaiföld ellen aratott 3:2-es győzelmet.

A 10. percben vezetést szerzett a szlovák csapat, Mak beadását Duda küldte a hálóba – 1:0. A 34. percben már kétgólos volt az előny, Pačinda passza után Mak a kapu előtt nem hibázott – 2:0. A szünet előtt szépítettek a thaiföldiek, Kaewprom Šulla hibáját kihasználva talált a kapuba – 2:1. Fordulás után a 68. percben Duda készítette le a labdát és Pačinda távolról egy parádés lövéssel  növelte a szlovákok előnyét – 3:1. A DAC játékosa először lépett pályára a nemzeti csapatban és azonnal góllal mutatkozott be. A 79. percben még szépítettek a hazaiak, de többre már nem futotta, így a Király-kupa győzteseként tér haza a szlovák válogatott.

Thaiföld – Szlovákia 2:3 (1:2)

Szlovákia: Šulla – Sekulič, Šatka, Škrtel (73. Škriniar), Mazáň – Greguš – Pačinda, Sabo (61. Lobotka), Duda, Mak (81. Rusnák) – Nemec.