Győzött a HC DAC a Vágsellye ellen a szlovák bajnoki címért zajló elődöntőben

Updated: apríl 30, 2022

Négygólos győzelmet aratott a DAC a Vágsellye felett a szlovák bajnoki címért zajló elődöntőben.

A mérkőzést a Vágsellye kezdte jobban, amely hamar vezetést szerzett. Hiába egyenlített a DAC, a Duslo játékosai ismét előnyre tettek szert. A sárga-kékek a 22. percben vették át a vezetést, amit meg is tartottak, így a szünetre 13:11-es eredménnyel vonultak. Fordulás után tartotta előnyét a DAC, de a 45. percben egyenlített a Vágsellye. Ez után viszont ismét a DAC került előnybe, a vendégek igyekeztek felzárkózni, de a sárga-kékek nem engedték ki a győzelmet a kezükből.
Ezzel a DAC 1:0 arányban vezet a szlovák bajnoki cím elődöntőjében, a második mérkőzésre május 3-án kerül sor Vágsellyén. A fináléhoz két győzelem szükséges. A másik ágon a Nagymihály a Stomfa együttesét múlta felül 47:13 arányban.

HC DAC – HK Slovan Vágsellye 27:23 (13:11)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 10, Élő Beatrix 5, Sári Barbara, Bízik Réka 4-4, Erika Rajnohová 3, Hudák Emma 1.

Fotó: HC DAC