Három karate érem a Debrecen Kupáról

Updated: september 19, 2022

Az elmúlt hétvégén is remekeltek a Seishin Karate Klub növendékei, akik Debrecenből hoztak haza érmeket.

A Seishin Karate Klub harcosai  szeptember 16-án indultak a Debrecen Kupa elnevezésű Nemzetközi karate versenyre Magyarországra. Miután elfoglalták a szállást, elsétáltak  regisztrálni, és mérlegelni. Este pedig egy jó hangulatú vacsorára ült össze a csapat a Csokonai étteremben ahol már nem kellett figyelniük a versenyzőknek a súlyukra.  A versenyen 340 induló volt, 50 klubból, négy országból. A megnyitó után a klubból először Sárai Csongor kezdett. Szépen bemutatva a formagyakorlatokat egészen az elődöntőig menetelt. Rakus Jánnak sajnos nem sikerült tovább jutnia az első körön. Sárai Csongor küzdelemben szépen betartva az edzői utasításokat a döntőig menetelt, ahol éppen csak alul maradt. Bíró Bendegúz szépen hozta az első küzdelmét, a másodikban sajnos alul maradt, így az 5. helyen végzett. Vígh Larának jó gyakorlási lehetőség volt a verseny. Sajnos győznie nem sikerült, de sok tapasztalattal lett gazdagabb. Kiss Ádám az első küzdelmét megnyerte, sajnos többet nem tudott győzni, így a 4. helyen végzett. Összességében öt indulóból ketten dobogóra tudtak állni, ami nagyon szép eredmény egy ilyen színvonalas versenyen.

Eredmények:
Második helyezett: Sárai Csongor (Keszegfalva)  – U14/ -50kg,
Harmadik helyezettek: Sárai Csongor (Keszegfalva)  – U14/ kata és Vígh Lara  (Ekecs)  – U16/ -60kg,
Negyedik helyezett: Kiss Ádám (Keszegfalva)  – U16/ -65kg,
Ötödik helyezett: Bíró Bendegúz (Dunaszerdahely)  – U14/ -70kg,

A klub folyamatosan várja a mozogni vágyókat három helyszínen már 5 éves kortól.