Győzelemmel zárt a Somorja ellen a DAC

Updated: január 31, 2024

Győzelemmel zárta a Somorja elleni felkészülési mérkőzést a DAC, a sárga-kékek 4:1 arányban múlták felül ellenfelüket.

Harmadik felkészülési mérkőzést játszotta a DAC, ezúttal a farmcsapat Somorja ellen. A sárga-kékek részéről a 23. percben Vitális szabadrúgásból volt eredményes – 1:1. A 27. percben Leginus egyenlíthetett volna, ugyanis a kapufát találta el. A szünet előtt egy beadás után Trusa fejesével kettőre növelte az előnyt – 2:0. Az 57. percben a saját kapuja előtt vesztett labdát a DAC, amire Owusu csapott le, majd Urbanhoz passzolt, aki közelről nem hibázott – 2:1. Az utolsó tíz percben újabb két gólt szerzett a DAC, először Krivokapić, majd Barišić is betalált – 4:1.

A sárga-kékek utolsó mérőkzése és egyben a tavaszi rajt előtti főpróbája február 3-án kerül megrendezésre a cseh Zlín ellen

FC DAC 1904 – FC STK 1914 Somorja 4:1 (2:0)
Gólszerzők: Vitális (23.), Trusa (37.), Krivokapić  (80.), Barišić (83.) ill. Urban (57.)
DAC, I. félidő: Petráš – Raška, Kaša, Brunetti, Andzouana (K) – Herc, Romero, Vitális – Rochina, Trusa, Kucman. II. félidő: Petráš (69. Kaltsas) – Gruszkowski, Zemko, Keresztes, Mendez – Redzic, Dimun, Káčer, Záhradník – Krivokapić, Barišić. Edző: Xisco Muňoz.
Somorja, I. félidő: Németh A. – Kachút, Marić-Bjekić, Szolgai, Rovis (K) – Demjanović, Angyal, Vidnánszki – Csóka, Olejník, Leginus. II. félidő: Németh A. – Pančík, Lami, Szolgai, Polniš – P. Horváth, Botló, Miroslav – Owusu, Urban, Oros. Edző: Vladimir Vassiljev.