Ismét megverte a Nagymihályt, szlovák bajnok a HC DAC

Updated: máj 21, 2023

Szlovák bajnok a HC DAC, miután a finálé harmadik mérkőzésén 23:22 arányban múlta felül a Nagymihály együttesét. A sárga-kékek a cseh-szlovák MOL Extraliga megnyerése után a szlovák bajnoki címet is elhódították.

Nagyon jól kezdett a DAC, amely a 9. percben három góllal is vezetett. Ezt az előnyt a 23. percig tudta tartani, amikor is a nagymihályiak kiegyenlítettek.
Ettől kezdve végig kiegyenlített játék folyt a pályán, a szünetre 13:13-as eredménnyel vonultak a csapatok. Fordulás után is fej-fej mellett haladt a két csapat. Döntő volt az utolsó tizenöt perc, amikor a DAC háromgólos előnyre tett szert. Az utolsó percekben próbált felzárkózni a Nagymihály, de többre már nem futotta. A HC DAC a cseh-szlovák bajnoki cím után a szlovák elsőséget is begyűjtötte. A DAC ezzel megtörte a Nagymihály 2010 óta tartó egyeduralmát.

Szlovák bajnokság, döntő:
HC DAC – Iuventa Nagymihály 23:22 (13:13), végső győztes a HC DAC 2:1 aránnyal
A DAC gólszerzői: Eliška Desortová 7, Bízik Réka 6, Élő Beatrix 4, Juhos Kata 3, Sári Barbara, Kristina Pastorková, Da Costa 1-1.