A Plzeň csapatát is legyőzte, tovább menetel a HC DAC

Updated: september 30, 2023

Sorozatban ötödik bajnoki mérkőzését is megnyerte a HC DAC, a sárga-kékek a cseh Plzeň ellen diadalmaskodtak 33:26 arányban a MOL Exzraliga 5. fordulójában.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, habár az első percek még szorosan alakultak. A Plzeň a 10. percig tartotta a lépést a sárga-kékekkel, a DAC viszont ezután ellépett ellenfelétől és már a 15. percben négy gólos volt az előny. A sárga-kékek teljesítménye nem lanyhult, a szünetre 14:8-as eredménnyel vonultak a csapatok. Fordulás után is a DAC játszott fölényben, folyamatosan tartotta a 4-5 gólos előnyét, végül pedig 33:26-ra győzött a DAC. Ez volt a dunaszerdahelyi gárda sorozatbeli ötödik sikere.

MOL Extraliga, 5. forduló:
HC DAC – DHC Plzeň 33:26 (14:8)
A DAC gólszerzői: Kovács Noémi 8, Pénzes Mónika, Valeria Santos, Hornyák Bernadett, Erika Rajnohová 4-4, Bízik Réka 3, Juhos Kata, Eliška Desortová 2-2, Kristína Pastorková, Sári Barbara 1-1.