Legyőzte a Celje csapatát a DAC

Updated: január 31, 2023

Második felkészülési mérkőzését játszotta a horvátországi edzőtáborban a DAC, a sárga-kékek a szlovén NK Celje ellen arattak kétgólos győzelmet.

A Poreč városában rendezett találkozón ismét 20 játékost mozgatott meg Adrián Guľa vezetőedző. Hamar vezetést szerzett a DAC, a 3. percben egy baloldali szöglet után Kružliak fejelt a hálóba – 1:0. Az eredmény egészen a 89. percig nem változott, amikor is egy baloldali beadást az érkező Szánthó Regő küldte a kapuba – 2:0.

A Ruch Lvov elleni döntetlen után győzelemmel zárt a DAC. A következő mérkőzésre és egyben a tavaszi rajt előtti főpróbára február 3-án, pénteken a szintén szlovén Koper ellen kerül sor.

NK Celje – DAC 1904 0:2 (0:1)
Góllövők: Kružliak (3.), Szánthó (89.)
Sárga lap: Kalmár, Nebyla
Celje: Obradović – Karničnik, Vuklišević, Nemanić, Milić – Zabukovn – Matko (74. Bizjak), Kouter (K) (74. Chukwubuikem), Popović, Bobičanec – Bajde (74. Kargbo)
DAC: Petráš (67. Veszelinov) – Pinto (67. Kachút), Kružliak (K), Muhamedbegovic (67. Brunetti), Davis (46. Mendez) – Fazlagić (59. Riquelme) – Blackman (46. Szánthó), Nebyla, Balić (46. Gavrić), Ramadan (67. Kalmár) – Niarchos (46. Leginus)

Fotó: FC DAC