Győzött Zsolnán a DAC, bebiztosította a bajnoki címet a Slovan

Updated: máj 13, 2023

Egy gólos győzelmet aratott Zsolnán a DAC a Fortuna liga rájátszásának 9. fordulójában, a találkozó egyetlen találatát Nikola Krstović szerezte. A Slovan viszont győzött a Besztercebánya otthonában, ezzel megszerezte a bajnoki címet.

Sérülések és eltiltások hátráltatták a DAC csapatát a mérkőzés előtt. Kalmár Zsolt és Pinto sárga lapok miatt, Risvanis pedig sérülés miatt nem léphetett pályára. Izgalmasan indult a találkozó mindkét csapat számára. Már a 3. percben nagy bravúrt mutatott be a DAC kapusa, Ďuriš 17 méterről leadott lövését védte Petráš, majd a kipattanó után Gidi próbálkozása ment centikkel mellé. A 10. percben Krstović készített elő remek labdát Leginus számára, aki mellé lőtt. A 21. percben komoly helyzet adódott Krstović előtt, aki Niarchos remek passza után közelről fölé lőtt.

Az 51. percben Galčík iramodott meg a bal oldalon, éles szögből leadott lövését Petráš mentette szögletre. A 60. percben újabb helyzet adódott a DAC előtt. Krstović balról tört kapura, lövését Belko védte. A kipattanót Nebyla Dimunhoz passzolta, aki 16 méterről próbálkozott, de ismét Belko védeni tudott. A 66. percben vezetést szerzett a DAC, Káčer szöglete után a beadást Krstović fejelte a hálóba – 0:1. A 83. percben Kaprálik remek beadását Stojčevsky fejelte fölé. A 95. percben 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a Zsolna, Jambor veszélyes lövését Petráš bravúrral védte, ezzel megtartotta az előnyt a DAC számára. A sárga-kékek szoros győzelmet arattak Zsolnán, a Slovan viszont Besztercebányán diadalmaskodott, így egy fordulóval a vége előtt már eldőlt a bajnoki cím sorsa.