A Rapid elleni győzelemmel hangolt a Konferencia-ligára a DAC

Updated: júl 4, 2023

Győzelemmel zárta a nyári felkészülést a DAC, a sárga-kékek a bécsi Rapid ellen arattak 4:2-es győzelmet. A következő találkozó már tétmérkőzés lesz a grúz Dila Gori ellen a Konferencia-liga első selejtezőkörében.

Remekül kezdte a mérkőzést a DAC, már a 4. percben rezgett a vendégek hálója. Kalmár balról végezhetett el szabadrúgást, a labdát Krstović fejére helyezte, aki 7 méterről a hálóba talált – 1:0. Két perccel később Trusa helyzete maradt kihasználatlan. A 15. percben már kettővel vezetett a DAC, Andzouana passza után Krstović higgadtan küldte a labdát a kapuba – 2:0. A két csapat játékosai nem kímélték egymást, parázs csaták zajlottak a zöld gyepen. A 40. percben szépített a Rapid,egy ellentámadás végén Kühn volt eredményes – 2:1.

Az 51. percben növelte előnyét a DAC, Krstović passza után Trusa a tizenhatos vonaláról talált a hálóba – 3:1. A 64. percben szépít a Rapid, Risvanis középre adott labdáját Druijf kaparintotta meg, aki 12 méterről nem hibázott – 3:2. Nem sok hiányzott az egyenlítéshez a Rapid részéről, két perccel később egy jobboldali szöglet után Druijf fejelt nem sokkal fölé. A 85. percben Leginus jobboldali beadását Záhradník az ötösről fejelt centikkel fölé. A 87. percben Vitális Milán 25 méterről lövésre szánta el magát, a parádés löket a hálóban kötött ki – 4:2.

Győzelemmel zárta a nyári felkészülést a DAC, amely legközelebb július 17-én a Konferencia-liga első selejtezőkörében a grúz Dila Gori együttesét fogadja.

Nyári felkészülés:
FC DAC – SK Rapid 4:2 (2:1)
Gólszerzők: Krstovic (4., 15.), ), Trusa (51.), Vitális (88.) ill. Kühn (40.), Druijf (64.)
DAC: Petráš – Andzouana (71. Gruszkowski), Risvanis, Kaša (71. Urblík), Mendez – Káčer (62. Vitális), Dimun (81. Riquelme), Kalmár (71. Szolgai) – Trusa (62. Veselovský), Krstović (71. Leginus), Ramadan (81. Záhradník).
Rapid: Gartler (59. Orgler) – Schick, Cvetkovic (46. Gruell), Moormann (46. Sollbauer), Auer (59. Dijakovic) – Kerschbaum (59. Kaygin), Greil (59. Bajlicz) – Bajic (46. Druijf), Seidl (46. Mayulu), Kuehn (46. Pejic) – Burgstaller (46. Strunz).