Vereség Olomoucban, hat mérkőzés után kapott ki a HC DAC

Updated: január 14, 2023

Hat győztes bajnoki mérkőzés után szenvedett vereséget a DAC, a sárga-kékek a cseh Olomouc otthonában kapott ki 29:23 arányban.

Nem sikerült jól a kezdés a DAC számára, a 14. percben már 8:1-re vezettek a hazaiak. A folytatásban próbált felzárkózni a DAC, a remek hajrának köszönhetően a félidőre 14:12-es eredménnyel vonultak a csapatok. Kiválóan alakult a második félidő a DAC számára, , a sárga-kékeknek sikerült az egyenlítés. Ez után fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó 15 percben viszont ismét a cseh gárda remekelt, sorozatban hat gólt szereztek a hazaiak, ezzel nagy előnyre tettek szert. A DAC próbált korrigálni, de már nem sikerült, így vereséget szenvedett az Olomouc otthonában.

DHK Zora Olomouc – HC DAC 29:23 (14:12)
A DAC gólszerzői: Erika Rajnohová 5, Juhos Kata, Natália Némethová, Sári Barbara, Bízik Réka, Élő Beatrix 3-3, Eliška Desortová 2, Da Silva 1.

Fotó: HC DAC