Olomoucban is győzött, a második helyen zárja a MOL Extraligát a HC DAC

Updated: marec 16, 2024

Tovább folytatta remek szereplését a HC DAC, a sárga-kékek a MOL Extraliga 21. fordulójában 26:32-re győzött a cseh Olomouc otthonában. Sorozatban ez volt a DAC nyolcadik győzelme a bajnokságban, ezzel pedig biztossá vált, hogy a második helyen zárja a közös cseh-szlovák bajnokságot.

Remekül kezdte a mérkőzést a DAC, a 11. percben már 1:4 volt az állás. A folytatásban is tartotta 3-4 gólos előnyét a Dunaszerdahelyi gárda, így a félidőre 9:13-as állással vonultak a csapatok. Fordulás után is maradt a DAC fölénye, ráadásul tovább nőtt a sárga-kékek előnye, végül pedig hat góllal bizonyult jobbnak az Olomouc gárdájától. Egy fordulóval a vége előtt biztossá vált, hogy a DAC a második helyen zárja a MOL Extraligát.

MOL Extraliga, 21. forduló:
DHK Zora Olomouc – HC DAC 26:32 (9:13)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 7, Juhos Kata 6, Mészáros Réka, Erika Rajnohová 4-4, Kristína Pastorková, Sári Barbara 3-3, Pénzes Mónika 2, Ligia Costa, Eliška Desortová, Bugár Cintia 1-1.