Magabiztos győzelmet aratott Zlínben a HC DAC

Updated: február 12, 2023

Újabb magabiztos győzelmet aratott a HC DAC, a sárga-kékek a cseh Zlín otthonában diadalmaskodtak 18:28 arányban.

Szorosan alakult az első 15 perc, a hazaiak tartották a lépést a DAC csapatával, a sárga-kékek viszont háromgólos előnyre tettek szert. Az első félidő utolsó 3 perce remekül sikerült a dunaszerdahelyiek számára, sorozatban négy gólt is szereztek, ezzel 10:16-os eredménnyel vonultak szünetre.
Remekül indult a második félidő a DAC számára, ismét érkeztek a gólok, így a 38. percben már tízgólos volt a csallóköziek előnye. A folytatásban már csak az volt a kérdés, mekkora előnnyel győzi le cseh ellenfelét a DAC, végül 10 gólos siker született. Ezzel sorozatban negyedik bajnoki győzelmét aratta a sárga-kék alakulat.

Handball Club Zlín – HC DAC 18:28 (10:16)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 6, Juhos Kata 5, Pénzes Mónika, Eliška Desortová 4-4, Mészáros Réka, Kristína Pastorková, Sári Barbara 2-2, Bízik Réka, Erika Rajnohová, Natália Némethová 1-1.