Legyőzte Vágsellyét, rangadót nyert a HC DAC Dunaszerdahely

Updated: október 28, 2023

Rangadót nyert a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely a MOL Extraliga 8. fordulójában a Vágsellye együttesét múlta felül 34:28 arányban.

Remekül kezdte a mérkőzést a DAC, négy perc alatt háromgólos előnyre tett szert, és az előny csak tovább nőtt. A 11. percben már 10:5 volt az állás, de igazán a 14. perctől lendültek be a sárga-kékek, amikoris sorozatban hét gólt szereztek. A szünetre kilencgólos előnnyel fordult a DAC, viszont a második játékrészt a Vágsellye kezdte jobban. Négy gyors góllal ötre csökkent a DAC előnye, de ennél szorosabbá nem alakult az eredmény. A DAC végül hat góllal bizonyult jobbnak a Vágsellye gárdájától, ezzel pedig a sárga-kékek megszerezték hetedik győzelmüket.

HC DAC Dunaszerdahely – HK Slovan Duslo Vágsellye 34:28 (22:13)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 8, Juhos Kata, Eliška Desortová 7-7, Hornyák Bernadett 6, Erika Rajnohová 4, Mészáros Réka, Kristína Pastorková 1-1.

Fotó: HC DAC