Kiütéses győzelemmel zárta a MOL Extraligát a HC DAC

Updated: apríl 22, 2023

Győzelemmel zárta a MOL Extraliga idényét a HC DAC, amely az utolsó, 22. fordulóban a cseh Plzeň otthonában aratott 19:32-es győzelmet.

Az első 5 perc még szorosan alakult, de 2:2-es állás után átvette a vezetést a DAC. Folyamatosan növelték előnyüket a sárga-kékek, negyedóra játék után már néggyel is vezettek. Az első félidő utolsó nyolc perce pazarul alakult a dunaszerdahelyi lányok számára, akik sorozatban öt gólt is szereztek és a szünetre 9:17-es állással vonultak. Fordulás után sem állt le a DAC, az 50. percre már 10 gólos volt az előny. A remek teljesítmény meghozta gyümölcsét, a DAC 13 góllal győzött cseh ellenfele otthonában.

A HC DAC már egy hete bebiztosította a MOL Extraliga bajnoki címét, most viszont következik a rájátszás a szlovák bajnoki cím megszerzéséért.

DHC Plzeň – HC DAC 19:32 (9:17)
A DAC gólszerzői: Sári Barbara 5, Pénzes Mónika, Kristína Pastorková, Bízik Réka, Élő Beatrix 4-4, Eliška Desortová 3, Natália Némethová, Hornyák Bernadett, Erika Rajnohová 2-2, Kovács Noémi, Da Silva 1-1.