Gólfesztivált rendezett a sereghajtó Hodonín ellen a HC DAC

Updated: marec 8, 2024

Kiütötte a cseh Hodonín csapatát a HC DAC női kézilabda csapat, a sárga-kékek 36:21-re múlták felül ellenfelüket a MOL Extraliga 20. fordulójában.

Szorosan indult a mérkőzés, egészen a 13. percig tartotta magát a sereghajtó Hodonín, amikor amikor beindult a DAC-gépezet és hat gólt szereztek a sárga-kékek. A folytatásban is folyamatosan növelték az előnyüket Debre Viktor védencei, így a félidőre már kilenc ponttal vezetett a DAC. Fordulás után is remekelt a dunaszerdahelyi gárda, folyamatosan növekedett az előny. A 39. percben már tíz góllal vezetett a DAC, a végére pedig 15 gólos siker született. Ezzel sorozatban hetedik győzelmét aratta a HC DAC.

MOL Extraliga, 20. forduló:
HC DAC Dunaszerdahely – HK Hodonín 36:21 (18:9)
A DAC gólszerzői: Jovana Ilic, Pénzes Mónika 6-6, Kovács Noémi, Juhos Kata, Hornyák Bernadett 4-4, Mészáros Réka, Kristína  Pastorková 3-3, Valeria Policarpo, Ligia Da Silva, Sári Barbara 2-2.

Fotó: HC DAC