Tizenegyesekkel jutott a kupadöntőbe a Ferencváros
A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte a Győrt...
Újabb fontos győzelmet aratott a HC DAC Dunaszerdahely, amely 32:33 arányban diadalmaskodott a harmadik helyezett Kynžvart otthonában. A DAC továbbra is veretlen!
Remekül kezdte a mérkőzést a DAC, ugyanis a 9. percben már 2:7 arányú vezetést szerzett. A folytatásban ledolgozta hátrányát a cseh csapat, a 22. percben már 12:12 volt az állás. A szünetre sikerült a négy gólos előnyt elérni, így 15:19-es eredménnyel fordultak a csapatok.
A második félidőt is jól kezdte a DAC, ugyanis sorozatban négy gólt szerzett, így a 39. percben hétgólos előnnyel 17:24-re alakult az eredmény. Nem adta könnyen a győzelmet a Kynžvart, amely megmutatta, nem hiába áll a tabella harmadik helyén. A folyatásban folyamatosan csökkentette hátrányát, a 47. percre már egy gól volt a lemaradás. Egy perccel később Pastorková harmadik kiállítása után piros lapot kapott, a két csapat pedig fej-fej mellett haladt a gólszerzésben. A 26. percben Bjalončík is piros lapot kapott, és egy perccel később már egyenlített a Kynžvart. A hajrában két gólos előnyre tett szert a DAC, a hazaiak pedig már csak szépíteni tudtak.
„Tisztában voltunk vele, hogy idegenben nehéz feladat vár ránk, ennek ellenére remekül kezdtük a mérkőzést, és többgólos előnyt alakítottunk ki. A koncentrációnk ezt követően visszaesett, amit az ellenfél kihasznált, és visszajött a találkozóba. A végjátékban tovább nehezítette a helyzetünket, hogy mindkét beállónkat elveszítettük, akik a védekezésünk meghatározó tagjai is. Ennek ellenére a lányok egy pillanatra sem adták fel, végig küzdöttek, és rendkívül értékes két ponttal térhetünk haza” – nyilatkozta a klub facebook oldalán Debre Viktor vezetőedző.
MOL Liga, 15. forduló:
Házená Kynžvart – HC DAC Dunaszerdahely 32:33 (15:19)
A DAC gólszerzői: Desortová 7, Pastorková, Élő, Bánfai 4-4, Policarpo, Boada, Molnár, Franušić, Farkas, Bjalončík 2-2, Pénzes, Woth 1-1.
Fotó: HC DAC