A Plzeň otthonában is győzött, sorozatban harmadik sikerét aratta a HC DAC

Updated: február 3, 2024

Sorozatban harmadik győzelmét aratta a HC DAC női kézilabda csapat, amely ezúttal a cseh Plzeň otthonában aratott 27:31-es sikert a MOL Extraliga 16. fordulójában.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, a 7. percben 4:2 volt az állás, de a DAC egy perc alatt egyenlített. Az első negyedóra végén már hárommal vezetett a DAC, de a hazaiak ezúttal egyenlítettek. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, így a szünetre egy gólos DAC vezetéssel vonultak a csapatok. A második félidő is szorosan alakult, a 42. percben ismét a hazaiak vették át a vezetést. Az utolsó 10 perc remekül alakult a DAC számára, a sárga-kékek 2-3 gólos előnyt is kidolgoztak, amit a végéig meg is tartottak.

MOL Extraliga, 16. forduló:
DHC Plzeň – HC DAC 27:31 (13:14)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 9, Ligia Costa 7, Pénzes Mónika 5, Valeria Policarpo 4, Eliška Desortová 3, Hornyák Bernadett 2, Sári Barbara 1.

Fotó: HC DAC