A Nagymihály elleni parádés győzelemmel kezdte a döntőt a HC DAC

Updated: máj 13, 2023

Győzelemmel kezdte a szlovák bajnoki címért zajló döntőt a HC DAC, amely a Nagymihályt múlta felül 31:21 arányban.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, az első percekben hamar vezetést szerzett, majd tartotta szoros előnyét. Próbált felzárkózni a Nagymihály, de nem tudott egyenlíteni, ráadásul a DAC tovább növelte előnyét. Így a félidőre 15:11-es eredmény alakult ki. Fordulás után is tartotta előnyét a DAC, de a második félidőben negyedóra játék után újabb gólokat szerzett. Tíz perccel a vége előtt már hétgólos volt a hazai előny, ami később 10 gólra növekedett. A DAC győzelemmel kezdte a finálét, folytatás Nagymihályban.

HC DAC – Iuventa Nagymihály 31:21 (15:11)
A DAC gólszerzői: Sári Barbara 7, Gajdóczi Barbara, Da Silva, Eliška Desortová, Natália Némethová 4-4, Bízik Réka 3, Erika Rajnohová 2, Juhos Kata, Mészáros Réka, Élő Beatrix 1-1.