BL-elődöntő: Négy gólos győzelemmel jutott a fináléba a Manchester City

Updated: máj 18, 2023

Magabiztosan jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a Manchester City, miután az elődöntő visszavágóján 4:0 arányban múlta felül a Real Madrid együttesét. A döntőben az Inter vár az angolokra.

Jól kezdte a mérkőzést a City, amely Bernardo Silva góljával már a 23. percben vezetést szerzett. A portugál játékos a 37. percben is betalált, megnyugtató előnyt biztosítva csapata számára. Fordulás után próbálkozott a Real, de lövései nem okoztak nagy veszélyt a City kapujára. A City az utolsó negyedórában még kétszer betalált, ezzel pedig elérte a sorozat fináléját. A döntőben az olasz Inter lesz a Manchester City ellenfele, a mérkőzésre június 10-én kerül sor Isztambulban.