Két DAC és egy felvidéki játékos a Niké Liga álomcsapatában

By
Updated: 18 mája, 2026

A 2025/2026-os szezon legjobb játékosa a zsolnai Michal Faško lett, míg a legjobb edző címét ismét idősebb Vladimír Weiss védte meg.

A Niké Liga vasárnap esti ünnepélyes gáláján kihirdették az idény legjobb tizenegyét. A legjobb játékosnak Michal Faškot, a Zsolna futballistáját választották, ezzel megszakadt a Slovan négyéves uralma ebben a kategóriában. Az idény felfedezettje díj Kassára került, ahol Milan Šimon Rehuš vehette át az elismerést.

A Niké Liga utolsó fordulóját követő napon rendezték meg a 2025/2026-os idény álomcsapatának díjátadóját. A legjobb tizenegyben négy klub képviselteti magát. A legtöbb játékost, ötöt a Slovan adta, három futballista érkezett a Zsolnától, kettő a DAC csapatából, míg egy játékos Zólyombrézóról került be.

A legjobb kapus címét ismét a bajnok Slovan hálóőre, Dominik Takáč nyerte el. A védelem közepén a tavalyi évhez hasonlóan Kenan Bajrič kapott helyet, akinek ezúttal a DAC játékosa, Klemen Nemanič lett a párja. A védelem szélein Cesar Blackman (Slovan) és Bari Krisztián (Zsolna) szerepelnek.

Előttük a zsolnai kettős, Miroslav Káčer és Michal Faško kapott helyet. A széleken ismét bizonyított Ammar Ramadan (DAC 1904) és Tigran Barseghyan (Slovan), akik tavaly is tagjai voltak az idény csapatának. Első alkalommal került be a legjobb tizenegybe a podbrezovái Roland Galčík, aki a támadósorban Andraž Šporarral (Slovan) alkot párost.

A szezon legjobb játékosa először lett Michal Faško, aki egyben a gólkirályi címet is megszerezte. A Voyo közönségdíját, amelyet a Niké Liga személyiségének ítélnek oda a tvnoviny.sk oldalon leadott szavazatok alapján, a nagyszombati Erik Sabo kapta. A legjobb edző díját ismét idősebb Vladimír Weiss nyerte el, míg az idény felfedezettje Milan Šimon Rehuš, az FC Košice játékosa lett.

A szezon legjobb tizenegye mellett kihirdették a Niké Liga 2025/2026-os idényének tehetségválogatottját is. A csapatba azok a 2004-ben vagy később született labdarúgók kerülhettek be, akik legalább ezer játékpercet töltöttek a pályán. Az összeállítás az Opta – Stats Perform hivatalos mérkőzésadatai alapján készült.

Három játékos került be Podbrezováról, kettő-kettő a Slovanból és a DAC 1904-ből, míg egy-egy futballistát ad a Rózsahegy, a Trencsén, a Zsolna és a Kassa.

A tehetségek tizenegye
Kapus: Dominik Ťapaj (Ružomberok)
Védelem: Hugo Pavek (Trenčín), Tobiáš Pališčák (Žilina), Filip Mielke (Podbrezová), Ondřej Deml (Podbrezová)
Középpálya: Milan Šimon Rehuš (Košice), Artur Gajdoš (Slovan), Maté Tuboly (DAC 1904), Nino Marcelli (Slovan)
Támadók: Radek Šiler (Podbrezová), Viktor Dukanovič (DAC 1904)

Az idény csapatáról szóló szavazáson a Niké Liga klubjainak vezetőedzői, a Ligás Klubok Uniójának elnöke, a Szlovák Labdarúgó-szövetség képviselői (az U21-es válogatott szövetségi kapitánya, a technikai igazgató és az edzők képviselője a végrehajtó bizottságban), a Szlovák Futballedzők Szövetségének elnöke, a Ligás Góllövők Klubjának elnöke, a Profi Futballisták Szövetségének elnöke, a média képviselői, valamint mind a 12 Niké Liga-klub csapatkapitánya vett részt.

A legjobb játékvezetőkről a Szlovák Labdarúgó-szövetség játékvezetői ellenőrei döntöttek a Játékvezetői Szövetséggel együttműködve.

A díjazottak listája

  • Legjobb játékos: Michal Faško (MŠK Zsolna)
  • Legjobb edző: Vladimír Weiss id. (ŠK Slovan)
  • Gólkirály: Michal Faško (MŠK Zsolna) – 14 gól
  • Szurkolói díj – a Niké Liga személyisége: Erik Sabo (FC Spartak Nagyszombat)
  • Az idény felfedezettje: Milan Šimon Rehuš (FC Kassa)
  • Fair play-díj: MŠK Zsolna
  • Legjobb játékvezető: Ivan Kružliak
  • Legjobb asszisztens játékvezető: Ján Pozor

A NIKÉ LIGA 2025/26-OS IDÉNYÉNEK LEGJOBB TIZENEGYE

Fotó: nikeliga.sk