Szoros győzelemmel kezdte a Konferencia-ligát a DAC

Updated: júl 13, 2023

Szoros győzelemmel kezdte a Konferencia-liga első selejtezőkörét a DAC, a sárga-kékek a Dila Gori csapatát múlták felül 2:1 arányban. A gólokat ezúttal az újonc Trusa és Ramadan szállították, de nehéz visszavágó vár a dunaszerdahelyi gárdára.

Megkezdte szereplését az Európa Konferencia-ligában a DAC, az első körben a Dila Gori ellen lépett pályára. A sárga-kékek kezdőcsapatában kapott helyet az újonnan igazolt Matej Trusa, aki meghálálta a bizalmat.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, már a 2. percben Kalmár végzett el szabadrúgást 24 méterről, de a labdát a kapus kezébe lőtte. A kezdeti percek után átvette az irányítást a vendégcsapat. A 12. percben jött is az első veszélyes grúz támadás, Paruvala 17 méterről leadott lövése centikkel a kapufa felett szállt el. Az első félóra a Dila Gori aktivitásával telt. A vendégek többet birtokolták a labdát, de nem voltak eléggé effektívek. A 33. percben vezetést szerzett a DAC! Egy szép támadás végén először Krstović közelről volt veszélyes, lövését Kucherenko kiütötte, a kipattanót Kalmár emelte Trusa fejére, aki a hálóba talált – 1:0. Három perccel később növelte előnyét a DAC, egy labdaszerzés után Káčer találta meg a bal oldalon felfutó Ramadant, aki parádés lövéssel küldte a kapuba a labdát – 2:0. A 43. percben jött a szépítés a vendég oldalon. Kovtaliuk kapott remek labdát a védelem mögé, kapura tört, majd az ötösről éles szögből a hálóba talált – 2:1. A hosszabbításban Krstović ellen a tizenhatos előtt szabálytalankodtak, a szabadrúgást Kalmár végezte el, lövése a felső lécen csattant.

A második félidő már kevesebb helyzetet hozott, többnyire a két tizenhatos közt folyt a küzdelem. Míg az első félidőben a Dila Gori volt az aktívabb, a másodikban már a DAC vette át az irányítást, viszont gólhelyzet nélkül. A 76. percben a csereként beálló Vitális próbálkozott lövéssel, de a kapus a helyén volt.