Slovnaft Cup: Háromgólos győzelemmel jutott tovább a DAC

Updated: november 7, 2023

Háromgólos győzelmet aratott a DAC az Igló otthonában, ezzel bejutott a Slovnaft Cup legjobb nyolc csapata közé.

Semmit sem bízott a véletlenre Adrian Guľa vezetőedző, aki erős kezdőcsapatot küldött a pályára a második ligás Igló otthonában. Az első félidő nem hozott gólt, habár mindkét oldalon voltak lehetőségek. A 44. percben hatalmasat védett Popović, ugyanis a hazai Vakulinskyi törhetett kapura, de lövését a DAC hálóőre védeni tudta. Fordulás után érkeztek a gólok. Az 56. percben Goure egy lekészített labdát 16 méterről helyezett a kapuba, a kapus segítségével – 0:1. A 64. percben tovább nőtt a DAC előnye, ezúttal Čermák lövése landolt a hálóban – 0:2. A végeredményt egy kontratámadás végén Trusa állította be a 79. percben – 0:3.
A DAC ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.