Slovnaft Cup: Hamar hátrányba került, de hat gólt rúgva jutott tovább a DAC

Updated: október 25, 2023

Hamar hátrányba került a kelet-szlovákiai Szinna otthonában a DAC, a sárga-kékek viszont hat góllal válaszoltak és magabiztos győzelemmel jutottak tovább a Slovnaft Cup 5. fordulójába.

Már a 10. másodpercben vezetést szerzett a hazai csapat, a középkezdés után kialakított helyzetet Costa értékesítette – 1:0. A gyors gól ellenére nem esett össze a DAC, több támadást is vezettek a szinnai kapura. A 34. percben egyenlítette a sárga-kékek, Romero beadását Goure fejelte kapura, a hazai hálóőr nagy bravúrral védett, majd a kipattanót Čermák küldte a hálóba – 1:1. Hat perccel később már vezetett a DAC, egy beadást Risvanis fejjel értékesített – 1:2. Fordulás után máris kettőre növelte előnyét a DAC, Trussa passzát a 48. percben Goure küldte a kapuba – 1:3. Öt perccel később ismét rezgett a háló, Čermák szabadrúgásból volt eredményes – 1:4. A 62. percben Herc kiugratása után Trusa egyedül tört kapura és nem hibázott – 1:5. A végeredményt a 71. percben egy lövés után Barišić állította be – 1:6.