Ötgólos győzelmet aratott a Fehérvár FC otthonában a DAC

Updated: júl 1, 2023

Remek játékkal, lefocizta a Fehérvár FC csapatát a DAC, amely ötgólos győzelmet aratott Székesfehérváron.

Az első negyedórában Káčer és Kalmár is gólt szerezhetett volna, három nagy helyzet is adódott a DAC előtt. A 16. percben Káčer szerzett labdát a tizenhatos előtt, majd Kalmár lövését Kovács még védeni tudta, de a kipattanót Káčer a hálóba küldte – 0:1. A 41. percben növelte előnyét a DAC, Krstović megindulása után Pinto passzolta vissza a labdát, a tizenhatos vonaláról Kalmár Zsolt is feliratkozott a gólszerzők közé – 0:2. Fordulás után azonnal betalált a DAC, a 46. percben Ramadan kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezve kapura lőtt, a labda egy fehérvári védőn megpattanva a hálóban landolt – 0:3. A 60. percben ismét Ramadan volt eredményes, egy parádés távoli lövésből talált a kapuba – 0:4. A 72. percben Rockov kapus szabálytalankodott Záhradník ellen, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Ramadan mesterhármast is szerezhetett volna, viszont a tizenegyest a kapus hárította.

A 78. percben a frissen igazolt Trusa kapott labdát a jobb oldalon, remekül tört kapura és a kifutó kapus mellett megszerezte első gólját a DAC mezében – 0:5. A 89. percben Risvanis is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé, de egy visszapasszolt labdát az ötösről fölé lőtt.

A DAC utolsó felkészülési mérkőzésére július 4-én kerül sor, a sárga-kékek a MOL Arénában a bécsi Rapid csapatát fogadják.