Kétgólos verség után búcsúzik a Konferencia-ligától a DAC

Updated: júl 20, 2023

Kétgólos vereséget szenvedett a DAC a grúz Dila Gori otthonában, így 3:2-es összesítés után a sárga-kékek búcsúznak a Konferencia-liga első selejtezőkörében.

Az első mérkőzésen 2:1-es győzelmet aratott a DAC a MOL Arénában, így egy gólos előnyből várta a visszavágót. Egyetlen változást eszközölt a találkozó előtt Adrián Guľa, a védősorban ezúttal Brunetti helyett Kaša kapott helyet. Már a második percben bravúrt mutatott be a DAC kapusa, Gale balról leadott lövését Petráš védett. Aktívan játszott a hazai csapat, a 11. percben Victor jobboldali lövését kellett ismét védeni. Beigazolódtak Adrián Guľa szavai, miszerint a Dila Gori kiváló a labdatartásban és a letámadásban, ez pedig be is bizonyosodott. A 19. percben egy szöglet után védett Petráš, a kipattanót Gomis küldte kapura, de Dimun a vonalról menteni tudott. A 31. percben ismét veszélyeztetett a Dila Gori, Gale egy kényszerítő végén került a kapu elé, közeli lövését Petráš ezúttal is védte. A 33. percben vezetést szerzett a grúz együttes, Gale kapott remek labdát a védelem mögé, a kifutó Petráš felett a hálóba talált – 1:0. A vezető gól megfogta a DAC csapatát, ellenkezőleg a Dila Gori a találatnak köszönhetően még jobban erőre kapott. A 38. percben Gale három játékost kicselezve jutott a kapu elé, ahol lövését Petráš védte. A 40. percben egyenlítési lehetőség adódott a DAC előtt. Kalmár Zsolt végezhetett el szabadrúgást 24 méterről, lövését Kucharenko a kapufára tolta.

A szünetben reagált Adrián Guľa vezetőedző, Kaša helyett Brunetti állt játékba. Az 52. percben egy szöglet után kavarodás alakult ki a kapu előtt, végül Risvanis lövése szállt fölé. Az 55. percben ismét Petráš bravúrja kellett, Parulava lövését kellett védeni. A második félidőben aktívabb volt a DAC, viszont helyzetet nem tudott kidolgozni. A 60. percben Ramadana passzát Trusa sarokkal próbálta a kapuba küldeni, de a labda mellé szállt. A 70. perc környékén kialudtak a stadion reflektorai, amiért perceken keresztül állt a játék. A 85. percben egy visszapasszolt labdát Santos 23 méterről emelt a hálóba, ezzel kettőre növelve a Dila Gori előnyét – 2:0. A villanyfények kiesése miatt nyolc percet, majd a rendes játékidő után még négy percet hosszabbított a játékvezető. A 95. percben szépíthetett volna a DAC, Káčer beadását Gavrić jobbal levette, majd ballal a kapufát találta telibe. A 102. percben Brunetti beadását Krstović fejelte kapura, de Kucherenko bravúrral védett. Az utolsó szögletre még Petráš kapus is előre jött, de ez sem segített. A Dila Gori két góllal verte a DAC csapatát, így 3:2-es összesítéssel a grúz együttes jutott a Konferencia-liga 2. selejtezőkörébe.