A Slavia ellen is remekelt, sorozatban ötödik győzelmét aratta a HC DAC

Updated: február 18, 2024

A prágai Slavia sem volt akadály a DAC számára, a női kézilabda csapat 30:27 arányban múlta felül cseh ellenfelét a MOL Extraliga 18. fordulójában.

A mérkőzést a Slavia kezdte jobban. Az első gólt még a DAC szerezte, de a cseh együttes fordított, és hamar nagy előnyre tett szert. A 13. percben már 3:7 volt az állás, viszont innentől indult be a DAC, amely sorozatban hat gólt is szerzett és fordítani tudott. A félidő végéig fej-fej mellett haladt a két csapat, de háromgólos előnnyel vonult szünetre a DAC.

Fordulás után sem változott sokat a játék, mindkét oldalon potyogtak a gólok, viszont a DAC tartotta 3-4 gólos előnyét. 8 perccel a vége előtt egyenlített a Slavia, de a DAC két gólos előnyt tudott kidolgozni. A végén két kiállítás is hátráltatta a prágai csapatot, a DAC pedig ki tudta használni előnyét. Végül 30:27-es dunaszerdahelyi győzelem született. Ezzel már sorozatban ötödik bajnoki sikerét könyvelhette el a HC DAC!

MOL Extraliga, 18. forduló:
HC DAC – DHC Slavia Prága 30:27 (12:9)
A DAC gólszerzői: Sári Barbara 6, Bízik Réka,Jovana Ilic 5-5, Ligia Da Costa, Erika Rajnohová 4-4, Juhos Kata, Mészáros Réka, Eliška Desortová 2-2.

Fotó: HC DAC