Antonelli indul az élről a Belga Nagydíjon

By
Updated: 19 júla, 2026

Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes világbajnoki összetettben élen álló olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzését Spában, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

A 19 éves pilótának az idén és pályafutása során is ez a hatodik pole pozíciója.

Antonelli mögött Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett a második helyen, harmadikként pedig Lando Norris, a McLaren brit pilótája, utóbbinak viszont van tízhelyes büntetése.
Antonelli csapattársa és összetettbeli legnagyobb riválisa, a szintén brit George Russell a negyedik idővel ért célba, így Norris visszasorolása miatt ő indulhat majd a harmadik pozícióból.

A Q1-ben Norrisé volt a leggyorsabb idő, a meglepetést a brit Arvid Lindblad (Racing Bulls) jó szereplése jelentette, aki hatodik helyen zárt, megelőzve egyebek között az akkor még takarékon lévő Antonellit.

A Q2-ben aztán a pontversenyben élen álló fiatal olasz villantott és átvette a vezetést, Lindblad közben megőrizte a hatodik helyét. A kiesők egyike, a német Nico Hülkenberg (Audi) autójának technikai hibája miatt a pályáról nem tudott visszamenni a boxba, csak segítséggel.

A Q3-ban némi kényszerszünet akasztotta meg az időmérőt – az ausztrál Oscar Piastri (McLaren) kavicságyas manőverének nyomait kellett eltakarítani -, de ez nem zökkentette ki Antonellit, aki utolsó körén 1:44.361 percet futott, amivel a legjobbnak bizonyult. Verstappen Q3-as köreihez nagyon sokat adott csapattársa, a francia Isack Hadjar, aki viszont a szélárnyékos felvezetés fejében mért kör nélkül maradt.

Hadjar szintén annak tudatában várta az időmérőt, hogy visszasorolják, esetében motorelemek cseréje miatt a mezőny végére, csakúgy, mint az Aston Martin Q1-ben ragadt rutinos párosát, a kanadai Lance Strollt és a spanyol Fernando Alonsót.

A Belga Nagydíj vasárnap közép-európai idő szerint 15 órakor kezdődik.

A teljes rajtsorrend:
1. Andra Kimi Antonelli (olasz, Mercedes)
2. Max Verstappen (holland, Red Bull)
3. George Russell (brit, Mercedes)
4. Charles Leclerc (monacói, Ferrari)
5. Lewis Hamilton (brit, Ferrari)
6. Oscar Piastri (ausztrál, McLaren)
7. Arvid Lindblad (brit, Racing Bulls)
8. Gabriel Bortoleto (brazil, Audi)
9. Liam Lawson (új-zélandi, Racing Bulls)
10. Pierre Gasly (francia, Alpine)
11. Franco Colapinto (argentin, Alpine)
12. Nico Hülkenberg (német, Audi)
13. Lando Norris (brit, McLaren)
14. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Williams)
15. Oliver Bearman (brit, Haas)
16. Alexander Albon (thaiföldi, Williams)
17. Esteban Ocon (francia, Haas)
18. Valtteri Bottas (finn, Cadillac)
19. Sergio Pérez (mexikói, Cadillac)
20. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)
21. Isack Hadjar (francia, Red Bull)
22. Fernando Alonso (spanyol, Aston Martin)

Fotó: Formula1.com Twitter/X