Stomfán is gólfesztivált rendezett, kettős győzelemmel a döntőben a HC DAC

Updated: máj 3, 2023

Kettős győzelemmel jutott a szlovák bajnoki rájátszás döntőjébe a HC DAC, amely idegenben is gólfesztivált rendezett a Stomfa vendégeként.

A sárga-kékek az első mérkőzésen hazai pályán 45:23-as győzelmet arattak, a másnapi visszavágón sem fogták vissza magukat. Már a 3. percben három góllal vezetett a DAC, az előny pedig folyamatosan nőtt. A 16. percben már 10 gól volt a különbség, a félidőre pedig 8:23-as eredménnyel vonultak a csapatok. Fordulás után sem változott a játék képe, folyamatosan növelte előnyét a DAC, amely végül 15:43-as győzelmet aratott. Ezzel a DAC bejutott a bajnoki címért zajló rájátszás fináléjába, az ellenfélre még viszont várni kell. A Vágsellye-Nagymihály párharc 1:1-es döntetlenre áll, a harmadik és egyben döntő találkozóra Vágsellyén kerül sor.

Szlovák bajnoki cím rájátszás, elődöntő második mérkőzés:
Tatran Stomfa – HC DAC 15:43
A DAC gólszerzői:
Sári Barbara 9, Pénzes Mónika 6, Juhos kata 5, Da Silva, Élő Beatrix 4-4, Mészáros Réka, Eliška Desortová 3-3, Kovács Noémi, Natália Némethová, Bízik Réka 2-2, Demeter Orsolya, Hornyák Bernadett, Erika Rajnohová 1-1.