Kitömte stomfai ellenfelét, a Szlovák Kupa döntőjében a HC DAC

Updated: január 4, 2023

Kiütötte stomfai ellenfelét a HC DAC női kézilabda csapat, a sárga-kékek bejutottak a Szlovák Kupa döntőjébe.

Az első perctől kezdve nem volt kérdés, mely csapat a favorit. A vendégek 5:0 után találtak be először, de a DAC sorozatban tíz gólt szerzett. A második stomfai gólra a 19. percig kellett várni, a félidőre pedig 20:6-os eredmény alakult ki. A folytatásban is a DAC dominált, a 40. percben már 20 gólos volt a sárga-kékek előnye. A mérkőzés végére sikerült 17 gólt szereznie a vendégcsapatnak, de a DAC így is 24 góllal múlta felül ellenfelét. A sárga-kékek magabiztosan jutottak a Szlovák Kupa döntőjébe, ahol a Nagymihály vár a dunaszerdahelyi csapatra.

HC DAC – Tatran Stomfa 41:17 (20:6)
A DAC gólszerzői: Eiška Desortová 8, Kovács Noémi 7, Da Silva, Élő Beatrix 6-6, Pénzes Mónika 5, Kristína Pastorková 3, Sári Barbara 2, Kucsera Rebeka, Mészáros Réka, Natália Némethová, Demeter Virág Orsolya 1-1.

Fotó: hcdac.sk