Döntetlenezett Nagymihályban a HC DAC

Updated: máj 5, 2024

Döntetlennel zárt a HC DAC a Nagymihály otthonában a Szlovák bajnoki címért zajló rájátszás 2. fordulójában.

A mérkőzést a DAC kezdte jobban, az 5. percig tartotta a vezetést, viszont a hazaiak egyenlítettek. Ezután a Nagymihály került előnybe, de a DAC a 18. percben egyenlíteni tudott. Egymásnak adták a mérkőzés vezetését a csapatok, de a félidőre egy gólos nagymihályi előnnyel vonultak. Fordulás után a DAC kezdett jobban, Eliška Desortová remekelt és szórta a gólokat. A 45. perc elején két góllal is vezetett a DAC, de az utolsó percek sok izgalmat hoztak. Az 54. percbe egyenlített a Nagymihály, majd átvette a vezetést, a DAC viszont az utolsó percben Sári Barbara góljával döntetlenre mentette a találkozót.

Iuventa Nagymihály – HC DAC 29:29 (17:16)
A DAC gólszerzői: Eliška Desortová, Hornyák Bernadett 8-8, Valeria Santos, Bízik Réka 4-4, Sári Barbara 2, Demeter Orsolya, Jovana Ilic, Erika Rajnohová 1-1.