Az éllovas Vágsellye otthonában győzött a HC DAC

Updated: január 28, 2023

Rangadót nyert a DAC a MOL Extraliga 14. fordulójában, a sárga-kékek az éllovas Vágsellyel otthonában győzött 21:26 arányban.

Nem indult jól a mérkőzés a DAC számára, a hazaiak kerültek előnybe, ráadásul a 8. percben már három gól volt a különbség. A 11. percben egyenlített a DAC, majd át is vette a vezetést. Az első félidő második részében szorosan alakult az eredmény, de a sárga-kékeknél volt az előny. Fordulás után továbbra is szoros maradt az eredmény, de 10 perc játék után kettőre növelte előnyét a DAC. Az utolsó 10 perc jobban alakult Debre Viktor lányai számára, sorozatban jöttek a DAC-gólok, így sikerült ötgólos előnyre szert tenni és ezzel megnyerni a rangadót.

HK Slovan Duslo Vágsellye – HC DAC 21:26 (13:14)
A DAC gólszerzői: Élő Beatrix 7, Da Silva 6, Juhos kata 5, Eliška Desortová 3, Erika Rajnohová 2, Pénzes Mónika, Kristína Pastorková, Bízik Réka 1-1.

Fotó: HC DAC