A vágsellyei rangadón is győzött a HC DAC

Updated: február 24, 2024

Sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésén is győzött a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely a MOL Extraliga 19. fordulójában Vágsellyén diadalmaskodott 23:30 arányban.

Ezúttal is a DAC szerezte az első gólt, de a hazaiak hamar átvették a vezetést. A 12. percben már 4:2 volt az állás, majd négy góllal is elhúzott a Vágsellye. A DAC viszont feltornázta magát és a 22. percben egyenlíteni tudott. A szünetig maradt a szoros játék, így a pihenőre 11:11-es állással vonult a két csapat. Fordulás után viszont beindult a DAC, amely átvette az irányítást és a vezetést is. A 40. percben már négy góllal vezettek a sárga-kékek, amit sikerült növelni. A DAC sikere nem forgott veszélyben, így végül hét góllal győzött Debre Viktor legénysége. A gólszerzők között Juhos Kata remekelt, aki 11 találattal vette ki részét a győzelemből. A DAC ezzel sorozatban hatodik bajnoki győzelmét aratta.

MOL Extraliga, 19. forduló:
HK Slovan Duslo Vágsellye – HC DAC 23:30 (11:11)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 11, Eliška Desortová, Hornyák Bernadett 4-4, Kristína Pastorková, Erika Rajnohová, Bízik Réka 3-3, Bugár Cintia, Sári Barbara 1-1.

Fotó: HC DAC