A Poruba otthonában is győzött a HC DAC

Updated: február 11, 2024

Újabb győzelmet aratott a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely a MOL Extraliga 17. fordulójában a cseh Poruba otthonában diadalmaskodott 24:34 arányban.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, két góllal nyitott, de a hazaiak egyenlíteni tudtak. A folytatásban viszont remekeltek a sárga-kékek, 20 perc után már 5 gólos volt az előny. Nem vett vissza lendületéből a DAC, amely a félidőre hatgólos előnnyel vonult. A fordulás után is remekelt a DAC, amely folyamatosan növelte előnyét, a végére pedig 10 gólos győzelem született. A dunaszerdahelyi gárda ezzel sorozatban negyedik bajnoki sikerét aratta.

MOL Extraliga, 17. forduló:
TJ Sokol Poruba – HC DAC 24:34 (11:17)
A DAC gólszerzői: Eliška Desortová, Sári Barbara 7-7, Juhos Kata, Valeria Policarpo 5-5, Pénzes Mónika, Mészáros Réka 3-3, Ligia Da Costa 2, Kovács Noémi, Bugár Cintia 1-1.

Fotó: HC DAC