A Poruba csapatát is legyőzte, tovább menetel a HC DAC

Updated: október 7, 2023

Újabb győzelmet aratott a MOL Extraligában a HC DAC, a dunaszerdahelyi gárda ezúttal a cseh Poruba együttesét múlta felül 35:24 arányban. A sárga-kékek sorozatban hatodik győzelmüket aratták.

Szoros játékkal indult a találkozó, fej-fej mellett haladt a két együttes. A 8. percben 2:3-ra a Poruba vezetett, de a DAC a folytatásban egyenlíteni tudott és át is vette a vezetést. A 13. percben már három góllal is vezettek a hazaiak, ezt az előnyt a szünetig meg is tartották. Fordulás után is folytatta remek játékát a DAC és tovább növelte előnyét. Az utolsó 12 percben hengereltek igazán a sárga-kékek, amikor is 11 gólt szereztek, míg az ellenfél játékosai csak hármat. Ezzel a DAC 11 gólos győzelmet aratott és továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

MOL Extraliga, 6. forduló:
HC DAC Dunaszerdahely – DHC Sokol Poruba 35:24 (17:14)
A DAC gólszerzői: Pénzes Mónika 8, Kovács Noémi, Juhos Kata 6-6, Valeria Santos, Costa De Silva, Eliška Desortová, Sári Barbara 3-3, Hornyák Bernadett 2, Erika Rajnohová 1.

Fotó: HC DAC