A Nagymihály elleni győzelemmel kezdte az idényt a HC DAC

Updated: september 3, 2023

Győzelemmel kezdte a MOL Liga új idényét a HC DAC, amely a szlovákiai rangadón Nagymihály együttesét verte 31:28 arányban.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, de a nagymihályiak szorosan tapadtak és a 10. percben át is vették a vezetést. A 15. percben már három góllal is vezettek a vendégek, de három perccel később a dunaszerdahelyi gárda ki tudott egyenlíteni. Tartotta remek formáját a DAC és a félidőre 14:13-as eredménnyel vonult. Fordulás után azonnal három góllal nyitott a DAC, amely így magabiztos előnyt dolgozott ki és folyamatosan növelte is. A 45. percben már öt góllal vezettek a hazaiak, három perccel később hét gólra nőtt a különbség. A hajrára feltámadt a Nagymihály, amely az 52. perctől sorozatban öt gólt is szerzett, de a végét a DAC bírta jobban.

MOL Extraliga, 1. forduló:
HC DAC – Iuventa Nagymihály 31:28 (14:13)
A DAC gólszerzői: Bízik Réka 9, Juhos Kata 7, Valeria Santos, Eliška Desortová 4-4, Sári Barbara, Hornyák Bernadett 2-2, Da Silva, Jovana Ilić, Erika Rajnohová 1-1.

Fotó: HC DAC