A cseh Písek otthonában is győzött a HC DAC

Updated: január 27, 2024

Újabb győzelmet aratott a MOL Extraliga 15. fordulójában a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabda csapat, amely ezúttal a cseh Sokol Písek otthonában diadalmaskodott 22:30 arányban.

A mérkőzést a Písek csapata kezdte jobban, amely a 6. percben már 6:2-re vezetett. Debre Viktor időt kért, hogy felrázza csapatát, ami sikerült, ugyanis a sárga-kékek folyamatosan ledolgozták a hátrányukat és a 15. percben már 9:9 volt az állás. A folytatásban remekelt a DAC, amely átvette a vezetést és a szünetre négy gólos előnnyel vonult. Folytatás után tartotta előnyét a dunaszerdahelyi gárda, ráadásul a 42. percben már hét gól volt az előny. A helyzet továbbra sem változott, a DAC nyolc góllal múlta felül a Písek együttesét.

MOL Extraliga, 15. forduló:
Sokol Písek – HC DAC 22:30 (13:17)
A DAC gólszerzői: Eliška Desortová 10, Ligia Costa 5, Juhos Kata, Mészáros Réka 4-4, Hornyák Bernadett 3, Kovács Noémi 2, Pénzes Mónika, Jovana Ilic 1-1.

Fotó: HC DAC