BL-nyolcaddöntő: Gálázott a Benfica, győzött a Chelsea

Updated: marec 8, 2023

Gálázott a Benfica, győzött a Chelsea a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágó mérkőzésén.

A Benfica kétgólos előnnyel várta a visszavágót és nem bízott semmit a véletlenre. Már az első félidőben 2:0 volt az eredmény, de a portugálok ötig meg sem álltak, így 7:1-es összesítéssel jutottak tovább. A Chelsea megszenvedett a Dortmund ellen, a sárga-feketék egy gólos előnnyel érkeztek Londonba. A Chelsea az első félidőben megszerezte a vezetést, majd a fordulás után Havertz a megítélt büntetőt másodszorra tudta csak értékesíteni. Ezzel a Chelsea is kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Chelsea (angol) – Borussia Dortmund (német) 2:0 (1:0)
gólszerzők: Sterling (43.), Havertz (53.-11m)
Továbbjutott: a Chelsea, 2-1-es összesítéssel

Benfica (portugál) – FC Bruges (belga) 5:1 (2:0)
Gólszerző: Rafa Silva (38.), Goncalo Ramos (45+2., 57.), Joao Mário (71.-11-m), David Neres (77.), ill. Meijer (87.)
Továbbjutott: a Benfica, kettős győzelemmel, 7–1-gyel

Fotó: uefa.com