Megtört a nyeretlenségi sorozat, legyőzte Bosznia-Hercegovinát a szlovák válogatott

Updated: marec 27, 2023

Megszerezte első győzelmét az Európa-bajnoki selejtezősorozatban a szlovák válogatott, amely a J-csoport második mérkőzésén két góllal múlta felül Bosznia-Hercegovinát.

Már a 13. percben vezetést szerzett a szlovák csapat. Mak kapott labdát a bal szélen, középre törve 22 méterről a hálóba talált – 1:0. A gól után is a szlovák válogatott maradt aktívabb, aminek a 40. percben meg is lett az eredménye, Haraslín lövése a kapuban kötött ki – 2:0. A második félidőben feléledt a vendég csapat, próbáltak nyomást gyakorolni a bosnyákok, de nem tudtak veszélyesek lenni Dúbravka kapujára. Bénes László ezúttal is lehetőséget kapott, a 69. percben lépett pályára. Az eredmény végül nem változott, a szlovák válogatott Francesco Calzona szövetségi kapitány irányítása alatt a hatodik mérkőzésen megszerezte első győzelmét. Folytatás júniusban Izlandon és Lichtensteinben.