Izlandon győzött a szlovák válogatott

Updated: jún 18, 2023

Győzelemmel zárta az Izland elleni mérkőzést a szlovák válogatott, amely 2:1 arányban diadalmaskodott és fontos három pontot szerzett.

A korábban már visszavonult Marek Hamšík a kezdőcsapatban kapott helyet, ráadásul a kapitányai karszalagot is viselte. Már a 27. percben vezetést szerzett a szlovák csapat, Juraj Kucka 20 méterről leadott lövése a hálóban kötött ki – 0:1. Még a szünet előtt egyenlítettek a hazaiak, Finnbogason a 41. percben büntetőből volt eredményes – 1:1. A 70. percben egy szerencsés helyzetnek köszönhetően szereztek vezetést a szlovákok. Gudmundsson próbálta elrúgni a labdát a tizenhatosban, de a lövéssel Suslovot találta el, akiről a labda a kapuban landolt – 1:2.

Szlovákia három forduló után a megszerzett hét ponttal a második helyen áll a J-csoportban.