Hat perc alatt hármat rúgott Liechtensteinnek a szlovák válogatott

Updated: september 12, 2023

Háromgólos győzelemmel zárt Liechtenstein ellen a szlovák válogatott, amely az első hat percben eldöntötte a három pont sorsát.

Ezúttal Bénes László kezdőként lépett pályára és végigjátszotta a találkozót. Már az első támadásból és az első percben vezetést szerzett a szlovák válogatott. Egy hosszú labdát Boženík fejjel tolt meg, a labdára a kapu előtt Hancko csapott le és a kapust átemelve a hálóba talált – 1:0. Hancko ezzel új rekordot állított fel, ugyanis már a 10. másodpercben betalált, ez pedig a leggyorsabban megszerzett gól a szlovák válogatott történelmében. A 3. percben egy bal oldali szögletet Büchel kapus kiütött, a labdát Duda szerezte meg, aki 12 méterről nem hibázott – 2:0. Újabb három perccel később Bénes adott be egy labdát az alapvonalról, az ötösön Mak először átvette majd a hálóba küldte a labdát – 3:0. A folytatásban is aktív maradt a szlovák válogatott, de a támadások már kevésbé voltak veszélyesek.

A második félidő elején jött a vendégek első helyzete, de Sele lövése mellé szállt. Az eredményen a cserejátékosok sem tudtak változtatni, így maradt a három gólos különbség.

A szlovák válogatott legközelebb október 13-án Portóban Portugália ellen lépnek pályára, három nappal később pedig Luxemburgban szerepelnek.