EL: Súlyos vereséget szenvedett Cipruson a Slovan

Updated: august 31, 2023

Súlyos vereséget szenvedett az Európa-liga rájátszásának visszavágóján a pozsonyi Slovan, amely 6:2 arányban maradt alul a ciprusi Aris Limassol ellen. A fővárosiak így a Konferencia-ligában szerepelhetnek az ősz folyamán.

2:1-es győzelemmel indult Ciprusra a Slovan, de az álmok hamar szertefoszlottak. Jól kezdett az Aris, amely Gomis révén már a 21. percben vezetést szerzett. Nem kellett sokat várni a következő találatra, három perccel később a szlovák Szöke kettőre növelte az előnyt. A 37. percben Strelec szépített, de a hosszabbításban Gomis második találatával ismét kétgólos előnyt szerzett a ciprusi gárda. Fordulás után Gomis mesterhármast ért el, ezzel megpecsételve a Slovan sorsát. A hazaiak 4:1-es eredménynél sem álltak le, a 66. percben Mayambela, majd hat perccel később Brown is betalált. Barseghjan 88. percben szerzett gólja végül lezárta a találkozót. Az Aris Limassol 7:4-es összesítéssel jutott az Európa-liga csoportkörébe, míg a Slovanra a Konferencia-liga vár.

Európa-liga rájátszás, visszavágó:
Aris Limassol – ŠK Slovan 6:2 (3:1), összesítésben 7:4
Gólszerzők: Gomis (21., 45.+7, 51.), Szöke (24.), Mayambela (66.), Brown (72.) – Strelec (37.), Barseghjan (88.)
Játékvezetők: Lambrechts – de Weirdt, Monteny (Belgium)
Sárga lapok: Szöke – Kankava, Wimmer, Tolič
Aris: Vana – Boakye (62. Brown), Brorsson, Yago, Caju – Struski, Szöke (78. Uroševič) – Mayambela, Gomis (79. Babicka), Montnor (46. Bengtsson) – Stepiňski (62. Moucketou-Moussounda)
Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (70. Vojtko) – Kucka, Kankava, Tolič (58. Barseghjan) – Marcelli (58. Abubakari), Strelec (70. Lichý), Zuberu (58. Čavrič)

Fotó: SK Slovan