EL: Egy gólos előnnyel utazik Ciprusra a Slovan

Updated: august 25, 2023

Győzelemmel zárta az Európa-liga rájátszásának első mérkőzését a Slovan, az égszínkékek a ciprusi Aris Limassol felett 2:1 arányban diadalmaskodtak.

Már az első félidőben vezetést szerzett a Slovan, Kucka kiugratása után Tolić került helyzetbe és nem hibázott – 1:0. Az 52. percben ismét Tolić volt veszélyes, de közelről fölé lőtt. Az 54. percben Marcelli lövését Vaná kiütötte, a kipattanót Strelec küldte a hálóba – 2:0. Megnyugtató előnybe került a Slovan, de a 74. percben egy kontratámadás végén Mayambela szépített – 2:1. A végére feltámadtak a vendégek, de egyenlíteni nem sikerült. Ezzel a Slovan egy gólos előnnyel utazik Ciprusra, ahol augusztus 31-én játsszák a visszavágó mérkőzést.