Döntetlennel jutott a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörébe a Slovan

Updated: august 2, 2023

Hiába vezetett, végül 2:2-es döntetlent ért el a bosnyák Zrinjski Mostar ellen a Slovan, de összesítésben az égszínkékek jutottak a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörébe.

Már az 5. percben vezetést szerzett a Slovan, Lovat szögletét Kucka tolta meg fejjel, majd Čavrić küldte a labdát a hálóba – 1:0. A második találatra a 66. percig kellett várni, amikor is Sharani a tizenhatos vonaláról a kapuba talált – 2:0. A Mostar ekkor sem adta fel, Kiš szépíthetett volna, de remek helyzetből mellé lőtt. A 75. percben viszont jött a szépítés, szöglet után Barišič fejjel talált a kapuba – 2:1. A hosszabbításban Čanadija először a kapufát találta el, a kipattanót viszont Ivančič értékesítette – 2:2. Izgalmassá váltak az utolsó percek, de a Slovan megtartotta a döntetlent. Végül 3:2-es összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében, ami egyben azt is jelenti, hogy a pozsonyiak minimum a Konferencia-liga csoportkörében szerepelhetnek az ősz folyamán. A 3. selejtezőkörben a Šeriff Tiraspoľ – Maccabi Haifa továbbjutója lesz a Slovan ellenfele.